; خدمات گفتار درمانی در منزل| گفتار درمانی در منزل | اسیست هوم

گفتار درمانی در منزل


خدمات گفتار درمانی در منزل

اغلب مشکلاتی که در گفتار و زبان پیش می آید ریشه در مغز دارد. در سنین کودکی به دلیل انعطاف پذیری مغز می توان این اختلالات ارتباطی را راحت تر درمان کرد.

مشکلات گفتار درمانی در نتیجه مشکلاتی مانند متابولیک، سندروم ها، ژنتیک، ضربه و آسیب به مغز و یا شیوه های تربیتی نادرست پدر و مادرها ایجاد می شود.

همه مشکلات عنوان شده با تکنیک های صحیح و مدرن گفتار درمانی در منزل توسط متخصصین گفتار درمانی قابل درمان می باشد.

تعرفه خدمات گفتار درمانی

روشهای گفتار درمانی در منزل

وظایف متخصص گفتار درمان در منزل چیست ؟

بارزترین خصوصیت در فرد گفتار درمان داشتن گفتاری مناسب و بدون اشکال و از لحاظ شخصیتی کاملا انعطاف پذیر و مهربان می باشد.

اقشاری که نیاز به خدمات گفتار درمانی در منزل دارند، کودکان خردسال، نوجوانان و افراد سالمندی هستند که به دلایل متعددی دچار اختلالات گفتاری شده اند.

متخصص گفتار درمان می بایست خلاق باشد، تا بتواند شیوه ها و تکنیک های مدرن گفتار درمانی را بصورت هنرمندانه بکار گیرد.

هنر متخصص گفتار درمان در منزل آن است که در برقراری ارتباط با دیگران بسیار مسلط باشد و بتواند به خوبی اختلالات گفتار درمانی را ارزیابی و شناسایی نماید و شیوه درست درمان را ارائه دهد و راهنمایی درستی را به خود بیمار و همراهان آن داشته باشد.


طیف سنی گفتار درمانی

خدمات گفتار درمانی اسیست هوم با توجه به سن و شرایط جسمی و روحی بیمار راهکارهایی را درنظر می گیرد که به بعضی از آنها اشاره می نماییم :

  • متخصص گفتار درمانی در منزل از نوزادان نارس و شیرخواران و کودکانی حمایت می کند که دچار مشکلاتی نظیر فلج مغزی، شکاف کام، سندروم دان هستند و با مهارتهایی نظیر خوردن، نوشیدن، بازی و مهارتهای ارتباطی مشکل دارند.
  • بزرگسالان و سالمندانی که به بیماری هایی نظیر پارکینسون، فلج چندگانه، بیماری لوگرینگ، سکته مغزی، تومورمغزی، سرطان سر و گردن، مشکلات حنجره، اختلالات ارتباطی تکلم یا بلع دچار شده اند، توسط متخصصین گفتار درمانی، پشتیبانی و حمایت می شوند.

آموزش گفتار درمانی بزرگسالان
آموزش گفتار درمانی کودکان در منزل

فواید گفتار درمانی در منزل چیست؟

متخصصین گفتار درمانی به طور معمول در مدارس و یا کلینیک های تخصصی حضور دارند و به دانش آموزان و یا افراد بزرگسال خدمات گفتار درمانی و توانبخشی ارائه می دهند.

اما ممکن است برخی افراد و یا والدین ترجیح دهند برای اینکه این مهارتها با سرعت و کیفیت بهتری رشد یابد و به نتیجه مطلوب تری برسد، متخصصان گفتار درمانی بصورت انفرادی و در منزل به این درمان ها بپردازند.

بیماران گفتاردرمانی معمولا به صورت دو هفته در میان و در مواقع نیاز بصورت روزانه معاینه و درمان می شوند. بعلاوه خانواده ها نیز می بایست، آموزش های لازم را ببینند که به پیشرفت فرد در حفظ و یادگیری مهارتهای جدید کمک کند.

یک متخصص گفتار درمانی در منزل موظف است با معلمان، روانشناسان، پزشکان و سایر متخصصین حوزه سلامت یک بیمار همکاری مستمر داشته باشد تا بتواند برنامه درمانی مدونی را تنظیم نماید و با ارائه راهکارهای درمانی تخصصی مشکلات ارتباطی بیمار را برطرف نماید.

اسیست هوم

اسیست هوم به واسطه همکاری با معتبرترین شرکتهای خدماتی و پرستاری به کاربران این امکان را می دهد که با ثبت آنلاین درخواست خدمات نظافت و خدمات نگهداری سالمند، نگهداری کودک و نگهداری بیمار و هچنین خدمات مهمانداری و آشپزی از طریق سایت و اپلیکیشن موبایل کارآمدترین و مطمئن ترین نیروهای خدماتی و یا نیروی پرستاری را منطبق بر درخواست خود و در کمترین زمان ممکن بیابند.

تماس با ما

  • 02188875371-09909219989
  • info@assisthome.ir
  • خیابان کارگر شمالی - امیرآباد - روبروی خیابان نهم - پردیس فنی دانشگاه تهران

اسیست هوم را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید