اتاق کودک در آپارتمانی کوچک – روش اول

اتاق کودک

اتاق کودک همیشه دغدغه پدران و مادرانی است که در یک آپارتمان کوچک زندگی می کنند. در زمانی که شما ساکن یک آپارتمان کوچک هستید، تهیه اتاق کودک می تواند چالش برانگیز باشد. ناامید نشوید! شما می توانید از طریق تغییر کاربری وسایل موجود، دوری از تجملات و استفاده خلاقانه از فضا برای عضو جدید خانواده تان جاهای زیادی را فراهم کنید.

چگونه یک اتاق کودک در آپارتمان کوچک بسازیم؟

روش اول: تغییر کاربری وسایل موجود

۱- هر آن چه که از وسایل بچه دارید، در جای مناسبی نگهداری کنید.

اگر این بچه، بچه اول شما نیست، شروع به شناسایی وسایل موجودی کنید که مربوط به بچه اند، حتی اگر این وسایل برای امور دیگری استفاده می شوند، مثلا لباس کهنه هایی که بعنوان دستمال نظافت در نظر گرفته شده اند.

 • اگر شما درباره نیاز داشتن یا خواستن هر کدام از لوازم نوزاد مطمئن نیستید، آنها را برای اهدا به نیازمندان کنار بگذارید. فضاهای کوچک اجازه غلیان احساسات درباره وسایل کودک را نمی دهد. همیشه یادتان باشد اتاق کودک یعنی یک فضای مستقل برای کودکان. اجازه دهید کودک شما نیاز اتاق خود را شناسایی کنند.

  ۲- سبد و جعبه را کنار بگذارید.

  اتاق کودک

سبدها و جعبه ها برای نگهداری چیزهایی که همراه با کودک می آیند عالی هستند، بنابراین هر مخزن ذخیره سازی که دارید را جمع کنید. وسایل بچه را در جعبه ها و سبدها قرار داده و خود آن ها را هم در بالای کابینت ها، قفسه های کتاب یا قفسه های نصب شده نگهداری کنید تا در هم ریختگی را کاهش داده و فضای خود را مرتب نگه دارید.

 • اگر شما سبد یا جعبه ندارید، بیشتر دست دوم فروشی ها هر دو را به تعداد زیاد دارند. برای یافتن سبد و محفظه های ذخیره سازی مناسب منزل و فضای انباری شما نظیر جعبه و کارتن، به سراغ سمساری های دور و بر خود بروید. سبد بیش از نگهداری از وسایل به شما این کمک را می کند تا وسایل اتاق کودک را طبقه بندی کنید.

  ۳- مخازن شیشه ای را نگه دارید.

  نگهداری از کودک در منزل

مخازن شیشه ای از نوع دهان گشاد آن گرفته تا شیشه های مربا را که بلا استفاده اند، نگه دارید. مثلا از بعضی شیشه ها می توان به عنوان بطری های بچه (شیشه های دهان گشاد با قابلیت استفاده در حالت های متنوع به عنوان شیشه شیر نوزاد و پستانک)، محل نگهداری کش مو یا گل سر و ظرف دست ساز غذای کودک استفاده کرد. وسایل کودک سریعا روی همدیگر تلانبار می شوند، پس داشتن ظرفی برای جمع کردن همه وسایل ضروری او واجب است.

 • ظروف شیشه ای ۴ اونسی (حدود ۱۱۳ گرم) می توانند به محلی عالی برای نگهداری غذای کودک بدل شوند، مواردی مانند ظروف چندبار مصرف کوچک ماست یا ظروف قدیمی ویژه غذای کودک.

 • اگر شیشه های این چنینی در اختیار ندارید، لازم نیست سریع بروید و تعدادی بخرید؛ به جای این کار، به تدریج هر ظرف به دردبخوری که به دستتان رسید، نگهدارید.

  ۴- از کمد فعلی تان استفاده کنید.

نظافت اتاق کودک

به جای تلاش برای چپاندن یک ابزار جدید در فضای محدود منزلتان، در بالای کمدی که الان دارید، یک جایگاه متغیر کوچک برای کودک ابداع کنید. به جای خرید یک کمد جدید، شما می توانید به اندازه یک کشو (یا حتی نصف آن) را از فضایی که در اختیار دارید، جدا کرده و برای قرار دادن لباسهای کودک در نظر بگیرید.

 • اگر دیدید که لباس های کودک جایی بیشتر از کمدهای شما لازم دارد، می توانید برای گذاشتن جوراب، لباس یک سره، دستمال دم دستی و دیگر ملزومات، طبقه های کوچکی را بالای جایگاه متغیر تعبیه کنید.

۵- با پتوها و پارچه های موجود کار کنید.

پتو نوزاد و کودک

 • قنداق و دستمال های اختصاصی خیلی واجب و ضروری نیست. شما می توانید از پتوها و پارچه هایی که همینک در اختیار دارید، استفاده کنید. قنداق با پتوهای مربعی مطلوب است و دستمال ها و پارچه های دم دستی باید به اندازه کافی نرم باشند تا مناسب پوست ظریف کودک باشند و با آنها بتوان او را تمیز کرد. در بین پتوها و حوله هایتان جستجو کنید و موارد مناسب را بیابید.

  • اگر شما هیچ پتوی مناسبی برای قنداق در اختیار ندارید، به اصول پایبند باشید و ۲-۳ قنداق موصلی (یکجور پارچه پشت نما، چیت موصلی) خریداری کنید. اینها می توانند بعنوان قنداق، روپوش پرستاری و پتوی کف در زمان خواب کودک مورد استفاده قرار گیرند.

۶- در گوشه اتاق، فضایی را برای کودک در نظر گرفته و جدا کنید.

تخت کودک

 • اگر در فضایی شبیه استودیو زندگی می کنید یا به  عبارت ساده، اتاق جداگانه ای برای کودک ندارید، یک خوابگاه برای نوزاد در گوشه اتاق خودتان به وجود بیاورید. این ساختار می تواند شامل یک گهواره و یک جایگاه و ایستگاه متغیر باشد، همراه با محفظه ای در زیر گهواره حاوی لباس های کودک شما یا لوازم پوشک او.

  • تودرتویی، مادران بسیاری را در سه ماهه سوم آزار می دهد. اگر یک اتاق کودک مستقل ندارید، در نظر گرفتن یک گوشه کوچک به فرونشاندن این آشفتگی کمک می کند.

۷- اسباب بازی ها را با آن چیزهایی که دارید بسازید.

اسباب بازی کودک

 • فرزند شما احتیاجی به آخرین مدل اسباب بازی های صدادار، دکمه دار و چراغ دار ندارد. بیشتر بچه ها از بازی کردن با دیگ و ماهی تابه، قاشق های چوبی و دیگر چیزهایی که شما در خانه دارید، شاد می شوند. اگر خودتان را در گرفتن اسباب بازی محدود کنید، می توانید مطمئن باشید که در محصولات ویژه غرق نخواهید شد و به فرزندتان هم این شانس را می دهید تا در بازی های تخیلی مشارکت کند.
  بیش از اتاق کودک، آن حسی که کودک در فضای شخصی خود درک می کند مهم است.

 • چنانچه در نگهداری کودک خود به کمک نیاز داشتید، نیروهای اسیست در کنار شما خواهند بود.

 • 7 0
  با اَسیست باشید.

این مطالب رو هم پیشنهاد می‌کنیم ببینید

درباره نویسنده: رامونا

آیا تا کنون برای گرفتن تصمیمی ساده مثلاٌ شروع به ورزش، دچار مشکل شده اید؟ به احتمال زیاد علتش این بوده است که موضوع رابیش ازحد پیچیده کرده، توجه خود به دهها کار مقدماتی کوچک معطوف ساخته اید... تفاوت در اعمالی که باید انجام شود نیست بلکه در نحوه ارزیابی آنهاست. برای تغییر در نحوه زندگی، نحوه ارزیابی را عوض کنید. " آنتونی رابینز"

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *