وسایل مورد نیاز کودک و دوری از تجملات – روش دوم

وسایل مورد نیاز کودک دومین دغدغه پدران و مادرانی است که در یک آپارتمان کوچک زندگی می کنند. فراهم کردن وسایل مورد نیاز کودک می تواند برای والدینی که اولین فرزند خود را به دنیا آورده اند چالش برانگیز باشد. ناامید نشوید! شما می توانید با طریق نگرش و دوری از تجملات و استفاده خلاقانه از فرصت وسایل مورد نیاز کودک خود را فراهم کنید.

پرداختن به وسایل اساسی کودک و دوری از تجملات

۱- متعلقات پوشک را بخرید.

پوشک کردن بچه بدون وسایل مربوطه امکان پذیر نیست، پس تهیه آنها یک اولویت است. ضروریات پوشک کردن عبارتند از ذخیره پوشک برای یک هفته (برای پوشک های یکبار مصرف)، یا ۱۵-۲۰ پوشک پارچه ای (به بیان دیگر، پوشک چند بار مصرف)، دستمال مرطوب، کرم ضد خارش و یک سطل برای پوشک ها.
• مغازه های فروش وسایل کودک، اقلام دیگری نظیر گرمکن پوشک نیز عرضه می کنند که واجب و لازم نیستند و فقط فضا را اشغال خواهند کرد.
• مطمئن شوید که سطل پوشک ها را فراموش نکرده اید. یک فضای کوچک به سرعت تحت تاثیر بوی نامطبوع پوشک های خیس قرار خواهد گرفت.

چگونه مراقب کودک خود باشیم؟

۲- لباس کافی به اندازه یک هفته داشته باشید.

بچه ها نیازی به کمدی پر از لباس ندارند. فقط به اندازه یک هفته برای بچه لباس تهیه کنید، به علاوه اقلام ویژه ای چون کلاه برای گرم کردن، کلاه برای جلوگیری از آفتاب، کت و ژاکت، لباس شنا و دستکش. در حالی که شما زمانی که برای خرید به فروشگاه های مخصوص کودک می روید، چیزهایی غیر از این موارد را به شما پیشنهاد می کنند، میزان لباسی که برای یک هفته کودکتان در نظر می گیرید، آنقدر کافی هست تا زمانی که بقیه لباس ها شسته می شوند، بچه بدون لباس نماند.
• هر چه لباسی که نگه می دارید کمتر باشد، باید میزان بیشتری شستشو انجام شود. هرچند، شستشوی بیشتر احتمالا نگرانی کمتری را در پی دارد، چون فضای کمتری از منزل اشغال می شود.

۳- خرید را برای همان زمان انجام دهید، نه برای چند سال بعد.

عمل خرید می تواند بسیار وسوسه انگیز باشد، با این حال از خرید کالاها در خارج از زمان مناسب شان پرهیز کنید، به جای این کار فقط آن چیزی که واقعا نیاز دارید را در زمان مناسبش خریداری کنید. داشتن چندین تن لباس در هر مقطعی از زندگی کودک شما فقط حجم زیادی از منزل شما را اشغال می کند، در حالیکه اگر به اندازه نیاز خرید کنید می توانید مطمئن باشید که فضای کافی در خانه برای اعضای در حال رشد خانواده دارید.
• کفش برای نوزاد تازه متولد شده. این هم واقعا غیر ضروری است و فضای زیادی را می گیرد. به جای آن، جوراب های ضخیم و گرم بخرید.

تخت کودک

۴- از اسباب و اثاثیه های چندکاره استفاده کنید.

از خرید ابزار تک کاره جدا خودداری کنید و اقلام چند کاره را انتخاب کنید. این کار می تواند به سادگی استفاده از یک گهواره با کشوهای تعبیه شده در آن باشد یا خرید شیشه بچه که می تواند در چند ماه آینده به عنوان فنجان استفاده شود.
• بسیاری از کالسکه های بچه ها به گونه ای تجهیز شده اند که توانایی حمل صندلی های ماشین را دارند (صندلی هایی که ویژه نوزادان و کودکان کم سن و سال مورد استفاده قرار می گیرند)، بعدا که فرزند شما بزرگتر شد، این وسایل به کالسکه های معمولی تبدیل می شوند. این مسئله کمک شایانی در صرفه جویی فضا می کند.

کالاسکه کودک و کالاسکه بچه

۵- از کالسکه ها، صندلی های غذا، تاب ها و دیگر وسایل تاشو استفاده کنید.

اگر وسایل بچه، بزرگ باشند، فضای زیادی را در خانه اشغال می کند و به سرعت در اتاق ها انباشته می شوند. تا جایی که ممکن است، وسایل تاشو را انتخاب کنید، شامل مواردی مانند کالسکه، صندلی غذا و تاب. اگر امکان دارد، کالسکه مسقف ساده و کوچکی را برگزینید، به همین ترتیب صندلی غذا با قابلیت قرار گرفتن روی صندلی های موجود و تاب های مسافرتی.
• هر چند کالسکه های مسقف برای استفاده نوزادان مناسب نیستند، شما می توانید یک کالسکه چتردار برای کودک ۶ ماهه و بالاتر را تهیه کنید و از حامل نوزاد برای شش ماه اول استفاده کنید.
• می توان از «تخت پارک کودک» به جای گهواره استفاده کرد، حتی بعضی مدل ها دارای گهواره و میز متغیر هستند که به صرفه جویی بیشتر در فضا کمک می کند.

کالاسکه مناسب برای کودک

۶- تا جایی که می توانید وسایل را قرض بگیرید.

برای صرفه جویی در فضا، شما می توانید به تدریج اقلام دست دومی را از خانواده و دوستانتان قرض بگیرید. تهیه وسایل کودک با این روش به شما اجازه می دهد تا فقط در صورتی که به اقلامی نیاز داشتید آنها را خودتان خریداری کرده و به منزل اضافه کنید و در زمانی که وجود آنها ضروری نباشد، فضا باز خواهد شد.
• زمانی که از وسایل دست دوم استفاده می کنید، مطمئن شوید که تمامی پیچ ها، میخ ها و اتصالات محکم و قابل اتکا هستند. با گذشت زمان، پیج ها و میخ ها شل شده و برای ایمنی خطر ایجاد می کنند.

این مطالب رو هم پیشنهاد می‌کنیم ببینید

درباره نویسنده: رامونا

آیا تا کنون برای گرفتن تصمیمی ساده مثلاٌ شروع به ورزش، دچار مشکل شده اید؟ به احتمال زیاد علتش این بوده است که موضوع رابیش ازحد پیچیده کرده، توجه خود به دهها کار مقدماتی کوچک معطوف ساخته اید... تفاوت در اعمالی که باید انجام شود نیست بلکه در نحوه ارزیابی آنهاست. برای تغییر در نحوه زندگی، نحوه ارزیابی را عوض کنید. " آنتونی رابینز"

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *