کاهش هزینه سرمایش و گرمایش با پنکه سقفی

کاهش هزینه سرمایش

کاهش هزینه سرمایش و گرمایش منازل هر سال بیشتر مورد توجه قرار می گیرد. ما می خواهیم تا راحت باشیم ولی نمی خواهیم هزینه زیادی بدهیم. از طرف دیگر نمی خواهیم اتفاقی هم برای دست و پایمان بیفتد، قبول؟

پنکه سقفی در هوای گرم چگونه باید بچرخد؟ در هوای سرد چطور؟

خوشبختانه، استفاده از پنکه سقفی واقعا می تواند در کاهش هزینه سرمایش و گرمایش کمک کند. در تابستان، یک پنکه سقفی در حال کار با سرعت بالا یا متوسط به کسانی که در اتاق هستند این حس را می دهد که کمی هوا خنکتر شده است. بنابراین شما می توانید ترموستات را مطابق آن تنظیم کنید. در زمستان، پنکه ای که با سرعت پایین کار می کند، هوای گرم را از سقف به طرف فضای نشیمن هدایت می کند.

پنکه سقفی خود را در تابستان در جهت عقربه های ساعت بچرخانید. این کار به کاهش هزینه سرمایش بسیار کمک خواهد کرد.

پنکه را جوری تنظیم کنید که در زمان کار کردن، ساعتگرد بچرخد. اگر شما از پایین به بالا نگاه کنید به نظر برسد که پنکه در خلاف جهت عقربه های ساعت می چرخد.

پنکه سقفی را در زمستان در خلاف جهت عقربه های ساعت بچرخانید.

پنکه را به گونه ای تنظیم کنید تا پادساعتگرد بچرخد. یعنی اگر از پایین به آن نگاه کردید جهت حرکتش را ساعتگرد ببینید.

راه های بی شماری برای مشخص کردن راست یا چپ وجود دارد. راست صحنه و چپ صحنه، سمت راننده و سمت مسافر و البته راه مورد علاقه من، چپ شل و راست سفت (اشاره به جهت بازکردن و بستن شیر آب). متأسفانه حرف یا سخن به درد بخوری بلد نیستم که با کمک آن بتوان راه چرخش پنکه سقفی را در ذهن نگه داشت و بتوان آن را راحت به خاطر آورد. اگر شما چنین راهی را یافتید، در کامنت هایتان به ما هم بگویید!

راستی، در زمانی که بالا رفتید تا جهت چرخش پنکه را عوض کنید، ممکن است متوجه مقداری گرد و غبار شوید. در فرصت دیگری راهی سریع برای تمیز کردن راحت پنکه سقفی به شما نشان خواهیم داد.

4 0
با خدمات اسیست بیشتر آشنا شوید: www.assisthome.org

این مطالب رو هم پیشنهاد می‌کنیم ببینید

درباره نویسنده: سمیه

آدمی اگر فقط بخواهد خوشبخت باشد به زودی موفق میگردد ولی او می خواهد خوشبخت تر از دیگران باشد و این مشکل است زیرا او دیگران را خوشبخت تر از انچه هستند تصور میکند. (مونتسکیو)

2 Comments

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *