ایده های ناب برای آشپزخانه شما

ایده های ناب برای آشپزخانه شما

اکثر خانم های خانه می خواهند در منزل خود کابینتی داشته باشند که علاوه بر داشتن فضای کافی بتوانند لوازم خود را به طور منظم در آن بچینند تا در مواقعی که به آن ها نیاز است دچار مشکل نشوند. امکانات امروزی برای طراحی کابینت هایی که نیاز شما را برآورده نماید وجود دارد. با خواندن این مطلب به راحتی با طراح کابینت خانه خود صحبت کنید تا فضای بهتر و منظم تری در منزل داشته باشید.

  • تابه و قابلمه

شاید برای مرتب کردن لوازم آشپزخانه سخت ترین کار مشخص کردن جایی برای تابه ها و قابلمه هاست. این لوازم بخاطر داشتن حجم های زیاد و معمولاً اشکال مختلف چیدنشان فضای زیادی از کابینت را اشغال کرده و علاوه بر آن پیدا کردن قابلمه مناسب برای آشپزی همیشه آسان نبوده است. ما برای رفع این مشکل سه ایده که به راحتی برای هر سازنده کابینت قابل اجراست به شما معرفی می کنیم.

ایده اول: آویزان کردن لوازم در مطبخ

اگر قسمتی از آشپزخانه خود را به مطبخ اختصاص داده اید، بهتر است قسمتی از دیوار آن را برای آویزان کردن تابه و قابله های خود در نظر بگیرید. استفاده از صفحات منظم میخکوب شده به شما این امکان را می دهد تا لوازم پر مصرف و دارای دسته و گیره را بر روی آویزان کنید.

 نظافت منزل

ایده دوم: طبقه های خارج شونده

شما می تواند یکی از باکس های بزرگ فضای آشپزخانه خود را به یک باکس درونی خارج شونده با طبقه های (مانند کتابخانه ) مناسب برای تابه و قابلمه ها استفاده کنید. امروزه اکثر رستوران های مدرن برای منظم کردن فضای آشپزخانه ی خود از این روش استفاده می کنند. این کار را  می توانید با ریل های استیلی (super duper) و هم طبقه بندی های چوبی یا MDF انجام دهید.

خدمات آنلاین نظافت

ایده سوم: استفاده از میله های استیل

اگر کابیت خانه ی شما طراحی شده است و همچنان با این مشکلات مواجه هستید. می توانید از میله های متصل به بدنه ی کابینت، میله های متصل بر روی دیوار یا میله های تو کار در یکی از باکس های بزرگ خود استفاده کنید.

دکوراسیون آشپزخانه

  • چاقوها

پیدا کردن چاقو یا کارد مورد نیاز در بین قاشق و چنگال ها همیشه سخت است. جدا کرد چاقو و کارد به واسطه کاربرد متفاوت آن ها نسبت به سایر ابزار کوچک خانه و قرار دادن آن در جای مطمئن حتی برای کسانی که کودک در منزل دارند بسیار مهم است. قسمتی از صفحه ای کابینت خود را برای خورد کردن مواد غذایی یا پوست کندن آن ها در نظر بگیرید. در نزدیک ترین فاصله از آن یک کابینت کوچک عمودی می تواند تمامی چاقوها و کارد های شما را سازماندهی کند.

خدمات نظافتی

  • ادویه ها

همیشه استفاده از ادویه جات، روغن و موادی که همیشه در طبخ مورد نیاز است دور از دستان شما قرار دارد و گاهی اوقات فکر به اینکه نمک و فلفل را کجا گذاشته اید شما را کلافه خواهد کرد. همانند یونیت عمودی که چاقوها در نظر گرفته میشود می توانید یک باکس عمودی کنار گاز خود قرار دهید تا دیگر بتوانید از ادویه ها و مواد موجود بهترین استفاده را ببرید.

تمیزکردن آشپزخانه

  • چایخانه

مطمئناً خیلی از شماها به داشتن یک کافه یا چایخانه در محیط آشپزخانه خود فکر نکرده اید. داشتن محیطی اینچنینی می تواند بعد از خستگی های فراوان، آرامش را به شما برگرداند. این کار هزینه زیادی به طراحی یا ساخت کابینت شما اضافه نمی کند ولی قطعا زیبایی و آرامشی که به خانه شما می دهد را چند برابر می کند.

طراحی کابینت

داشتن محیطی منظم و آرام در خانه استرس شما را تا حد زیادی کاهش داده و انرژی شما را برای انجام امور روزانه چندین برابر می کند.

7 0

بازگشت به صفحه اول وبلاگ

این مطالب رو هم پیشنهاد می‌کنیم ببینید

درباره نویسنده: سمیه

آدمی اگر فقط بخواهد خوشبخت باشد به زودی موفق میگردد ولی او می خواهد خوشبخت تر از دیگران باشد و این مشکل است زیرا او دیگران را خوشبخت تر از انچه هستند تصور میکند. (مونتسکیو)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *